Kategorie
Informacje

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

Zakończenie wakacji, to dla uczniów trudny moment. Kończy się czas beztroski, a rozpoczyna powrót do sprawdzianów, kartkówek i odpowiedzi. Uczniowie SP i Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie, podobnie jak tysiące rówieśników w Polsce, również zakończyli letni wypoczynek i pełni nadziei rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystości, zgodnie z wieloletnią tradycją, poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Dźwirzynie, sprawowana w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalna, inauguracyjna część odbyła się w hali GOSTiR.

Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. W swoim gronie dzielili się wrażeniami z wakacji, poznali plan lekcji i po raz kolejny wkroczyli w szkolną rzeczywistość- już jutro rozpoczynają zajęcia.

Wszystkim uczniom życzymy, aby szkoła była radosnym miejscem zdobywania wiedzy, nauka intelektualną przygodą, a nauczycielom, by kolejny rok szkolny okazał się czasem satysfakcji zawodowej i osobistej.

W roku szkolnym 2016/17 będzie wiele nowości.

Uczniowie klas szóstych nie będą musieli zdawać egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej: ministerstwo zniosło test szóstoklasisty.

Ocena z religii i etyki może być wliczana do średniej pod koniec roku, jeśli uczeń zdecyduje się uczęszczać na dwa przedmioty.

Od 1 września 2016 uczniowie kupią w szkolnych sklepikach drożdżówki, które mają mieć określoną zawartość cukru! Dodatkowo będzie można nabyć m.in. surówki, sałatki, kanapki oraz niektóre napoje i mleko.

Największe zmiany dotyczą likwidacji gimnazjów. Oficjalnie do takiej sytuacji dojdzie w roku szkolnym 2017/18. Uczniowie klas szóstych w roku 2016/17 będą pierwszym rocznikiem, który pójdzie nowym systemem nauczania- szóstoklasiści zamiast iść do I gimnazjum pójdą do VII klasy. Koniec edukacji na tym szczeblu nastąpi w ósmej klasie. Naukę będzie można kontynuować w czteroletnim liceum lub pięcioletnim technikum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *