Kategorie
Informacje

Właściciele pensjonatów liczą zyski i straty

Właściciele pensjonatów liczą zyski i straty.

,…To może być rekordowo dobry sezon turystyczny,…Branża turystyczna liczy na duże zyski…”, to tylko niektóre tytuły, jakie pojawiły się w prasie przed sezonem turystycznym.
Czy mijający sezon był rzeczywiście udany?

Wczasowiczów było być może więcej- przybyli nowi goście z kraju i z zagranicy. Jednak kapryśna pogoda sprawiła, że turysta nie wiedział, czy podczas jego pobytu będzie świeciło słońce i będzie mógł relaksować się na plaży, czy będzie padał deszcz i część urlopu spędzi w wynajmowanym pokoju.

Właściciele pensjonatów liczą zyski i straty- nastroje nie są optymistyczne. Sytuacja na rynku wynajmu pokoi jest na tyle specyficzna, że w Dźwirzynie i Grzybowie z każdym rokiem przybywa obiektów noclegowych. Nie zwiększa się jednak znacząco liczba turystów. Nawet w szczycie sezonu można było znaleźć wolne pokoje.

Narzekają właściciele punktów gastronomicznych. Zamówienia: porcja ryby z frytkami dzielona na trzy osoby czy dwa dania dla czteroosobowej rodziny dzielone na cztery porcje, nie należały do rzadkości.

Według ostrożnych szacunków, obroty w tym roku były mniejsze o 20- 30 procent od ubiegłorocznych.

Zdaniem przedsiębiorców, coraz trudniej przyciągnąć wczasowiczów na dłuższy pobyt. Jeszcze kilka lat temu ludzie przyjeżdżali na dwa tygodnie. Obecnie jest coraz więcej osób, które decydują się na przyjazdy kilkudniowe lub weekendy.

Czy powodem takiego trendu są wysokie ceny wynajmu, brak rozrywek, nieprzewidywalna pogoda? Czy jesteśmy coraz ubożsi i nie stać nas na dłuższe wakacje?

A może potrzebny dobry pomysł?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *