Kategorie
Informacje

Urlop we wrześniu? Tylko nad morzem!

Urlop we wrześniu? Tylko nad morzem!

Kto zna polskie wybrzeże w jego wakacyjnym wydaniu – z zatłoczonymi plażami, brakiem miejsc parkingowych, wysokimi cenami, kolejkami i brakiem wolnych miejsc w restauracjach – może być naprawdę zdziwiony zupełnie innym, wrześniowym obliczem Dźwirzyna i Grzybowa.

Wrzesień nad morzem zyskuje na popularności z wielu względów. Pogoda we wrześniu bardzo często jest naprawdę ładna. Właśnie poza sezonem jest najlepszy czas na połączeniu wypoczynku ze zwiedzaniem, a nie staniem w korkach. Powodem, który przyciąga coraz więcej turystów o tej porze roku to względny spokój i brak tłoku.

Puste plaże, cisza zmącona tylko regularnym szumem fal, spokój na bulwarach i w parkach ciągnących się wzdłuż morza – czas powoli sączy się przez palce, odliczając jedynie kolejne liście spadające z drzew. A przy tym, życie wcale nie zamiera – nadal otwarte są dobre restauracje, kawiarnie i knajpki.

Wrześniowy wypoczynek nad morzem jest najlepszą propozycją dla tych, którzy od gwaru i zgiełku wolą spokój, a podczas urlopu szukają relaksu i odstresowania. Mogą wtedy urządzać sobie długie spacery po lesie i plaży, bez ciągłej konieczności omijania kolejnych plażowiczów. Na pewno też wrzesień nad polskim morzem można polecić rodzinom z małymi dziećmi i osobom starszym. Łatwiej jest upilnować nasze pociechy, kiedy nie ma tłumu, a i do różnego rodzaju ukochanych przez nie atrakcji czy budek z lodami nie trzeba czekać godzinami. Na dodatek jest wtedy zdecydowanie taniej niż w sezonie wakacyjnym. Ceny kwater bywają niższe nawet o połowę, a w restauracji poczekamy na posiłek zdecydowanie krócej. Kolejnym atutem są zdecydowanie mniejsze problemy komunikacyjne – brak korków, i bezproblemowe parkowanie nawet w centrum miejscowości. To co latem zatruwa nam atmosferę odpoczynku i relaksu – jesienią przechodzi praktycznie niezauważalnie.

Wrześniowe wczasy nad morzem to propozycja godna rozważenia w szczególności dla miłośników spokoju i tych, którzy nie czują się najlepiej w ciągłym tłumie.

Wczasy we wrześniu? Zdecydowanie Tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *