Marek Kukie p.o. wójta w Dygowie

Marek Kukie p.o. wójta w Dygowie.

Od 1 sierpnia, w związku ze złożoną rezygnacją, funkcję wójta przestał pełnić Marek Zawadzki. Po 14 latach wójtowania, na początku czerwca, oznajmił, że rezygnuje, bo dostał nową propozycję zawodową.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym Wojewoda złożył wniosek do premier Beaty Szydło o wyznaczenie komisarza- osoby pełniącej funkcję wójta do czasu zaprzysiężenia nowego, wyłonionego w wyborach. Wojewoda zaproponował Marka Kukie, pracownika referatu gospodarki nieruchomościami Urzędu Gminy Kołobrzeg.

Marek Kukie ma 38 lat, studiował prawo i administrację. Jest sołtysem Budzistowa.

Jego zadaniem będzie sprawne administrowanie gminą Dygowo przez okres 3-4 miesiący, do czasu wyboru nowego wójta.