Kategorie
Informacje

Jesiennie w Korzystnie i Bogusławcu

Jesiennie w Korzystnie i Bogusławcu.

Wrzesień i październik to miesiące, które piękne barwy jesienne pokrywają otaczający nas świat. Dzieci ze świetlicy wiejskiej w Bogusławcu i Ogniska „ Świetlik” TPD w Korzystnie zbierały kasztany i inne dary jesieni. Czas w naszej świetlicy umilały nam prace plastyczne, manualne inspirowane tą piękną porą roku, zajęcia sportowe i edukacyjne.
Dzieci i młodzież wykonywały plakaty, ozdoby i stroiki jesienne. Kreatywność naszych wychowanków jest godna podziwu. Na świetlicowym parapecie powstała „Złota jesień”.

Wychowawczyni Kamila Tyczyńska stara się aby czas spędzony w świetlicy sprzyjał pogłębianiu zainteresowań dzieci oraz kształtowaniu umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dba o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych norm zachowania oraz reguł gier i zabaw, wyrabiania umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, wyrażania swoich potrzeb, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *