Gmina Kołobrzeg z rekordową kwotą w Finale WOŚP

Gmina Kołobrzeg z rekordową kwotą w Finale WOŚP.

W miniony weekend Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 24.Tegoroczna edycja WOŚP dedykowana była nie tylko najmłodszym ale również seniorom. W tym roku do sztabu Gminy Kołobrzeg, dołączyli wolontariusze Miasta Kołobrzeg.Po raz kolejny mieszkańcy udowodnili jak wielkie mają serca. Kwota jaką zabrało blisko 150 wolontariuszy to 86,7 tys. i nie jest ostateczna, ponieważ liczenie wciąż trwa.

W akcję zbierania pieniędzy włączyły się szkoły, sołectwa kluby sportowe, stowarzyszenia oraz Pracownia Orange w Drzonowie.

Wolontariusze Gminy Kołobrzeg zebrali w tym dniu ponad 25 tys zł. Wielkie serce okazali mieszkańcy Grzybowa, Drzonowa i Dźwirzyna. Podczas imprezy na grzybowskim Orliku zebrano prawie 5,5 tys zł, w Drzonowie: uczniowie 1417,00 zł, Pracownia Orange 138,70 zł, Rada Rodziców 1383,30 zł, uczniowie szkoły w Dźwirzynie 3763,10 zł, Solny Grzybowo 257,80 zł. Aukcja charytatywna podczas finału przyniosła 1942,00 zł, loteria fantowa 459,76 zł, natomiast pozostałe zbiórki dały wynik 11 538,85 zł.

Finał odbył się w Dźwirzyńskim amfiteatrze, gdzie wystąpiły zespoły ,,Specyficzni” oraz ,,The Moon”. Wszystkim zaangażowanym w tegoroczny Finał, należą się wielkie podziękowania. Zebrane środki zostaną wykorzystane po połowie na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.