Kategorie
Informacje

Dzień Sąsiada w Bogucinie- kto nie był, stracił wiele!

Dzień Sąsiada w Bogucinie- kto nie był, stracił wiele!

Sobotni Dzień Sąsiada, jak co roku, przyciągnął mnóstwo ludzi. Cykliczna impreza, organizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko w Bogucinie. Najlepszym tego dowodem była zabawa, trwająca niemal całą noc; sąsiedzi we wspaniałych nastrojach, po przepysznym jedzeniu i tańcach rozeszli się do domów nad ranem.

Każda z przybyłych osób przygotowała swoją ulubioną potrawę, którą miała poczęstować swojego sąsiada. Największą atrakcją kulinarną był pieczony dzik podarowany przez jednego ze sponsorów . Wszystkie potrawy trafiły na tzw. ”szwedzki stół”, który uginał się pod ich ciężarem.

Konkursy, zawody sportowe, kącik dla dzieci z atrakcjami, nagrodami, malowaniem buziek, warsztaty robienia baniek mydlanych,a także pokazy taneczne, to tylko wycinek imprezy w niepowtarzalnym klimacie Bogucina
Przy organizacji tego rodzaju biesiady jest bardzo wiele do zrobienia. Sam bym tego nie zorganizował i dziękuję za pomoc radzie sołeckiej, mieszkańcom oraz sponsorom nagród, a także Gminie Kołobrzeg za atrakcje dla najmłodszych i pomoc w organizacji imprezy. Każdy miał wcześniej ustalone zadanie do wykonania, a efektem tego było sobotnia impreza, na której bawili się zaproszeni goście, mieszkańcy wsi i okolic -dodaje z zadowoleniem sołtys Bogucina Władysław Chojnacki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *