Kategorie
Informacje

Czy na plażę można wejść z psem?

Czy na plażę można wejść z psem?

Czy na plażę można wejść z psem? Gdzie są plaże dla psów? Te pytania powracają co roku w okresie wakacyjnym.

Przypominamy: od 1 maja 2013 r. rozpoczęły swoją działalność dwa odcinki plaż, na które można wprowadzać psy. Na spacer z psem można wybrać się na plażę: po wschodniej stronie – na odcinku od ostatniego zejścia na plażę na Osiedlu Podczele do granicy z Gminą Ustronie Morskie oraz po zachodniej stronie – na odcinku od ostatniego zejścia na plażę na wysokości ul. Plażowej do granicy z Grzybowem (w kierunku Kołobrzegu).

Wymienione powyżej odcinki plaż zostały oznakowane oraz zaopatrzone w podajniki woreczków na nieczystości.

Aby pobyt na plaży był przyjemnością nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego pupila – pamiętaj, że zwierzęta bardzo źle znoszą wysokie temperatury. W upalny letni dzień lepiej wybrać się na spacer z psem do parku i odpocząć w cieniu drzew. Jeśli zdecydujesz się na zabranie pieska na plażę – musisz zapewnić mu miejsce do odpoczynku w chłodnym miejscu np. w cieniu, pod parasolem oraz umożliwić stały dostęp do dużej ilości świeżej wody. W przeciwnym razie pies może dostać udaru cieplnego, co jest bezpośrednim zagrożeniem życia Twojego pupila i wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem weterynarii.

Pamiętaj też o tym, że pobyt na “psiej plaży” będzie przyjemnością pod warunkiem, że właściciele psów będą sprzątać po swoich pupilach. Dlatego na spacer wzdłuż morskiego brzegu zabierz ze sobą kilka woreczków – na wszelki wypadek.

Organizatorem plaż z dostępem dla psów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, do którego można kierować ewentualne uwagi i zapytania w tej sprawie tel. 94 35 51 400, fax 94 35 51 404.

Warto przypomnieć, że właściciele czworonogów decydując się na plażowanie z psem w miejscach do tego nieprzeznaczonych mogą narazić się na grzywnę w kwocie nawet do 500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *